Antny a satlity

instalace a udržba DVB-T, DVB-S

Potřebujete pomoc?
Kontaktujte nás!

Email: info@kpsystem.cz +420 604 215 868

Poslední članky

Jak je to s kodekem H265, set top boxem a přechodem na DVB-T2?

Jedná se o nový kodek pro vysílání DVB-T2 v české republice. Jinak je taky označován jako HEVC. Jde o vylepšený kodek H. 264, který je hojně využíván u IP kamer a záznamových zařízeních. Nevýhodou H.264 je velká náročnost na datový tok. U kodeku H.264 se pohubuje kolem 1Mb/s. Díky vylepšenému kodeku H.265 kde se datový tok pohukuje zhruba na polovině tedy 0,5 Mb/s při zachování stejného nebo hodně podobné kvality obrazu.


Díky sníženému datovému toku je možné do multiplexu nacpat o trochu víc kanálů. S tím jde ruku v ruce i možnost díky chytrým televizím a připojení k internetu poskytovat koncovým uživatelům i nepřeberné množství nadstandartních služeb. Jako jsou v první řadě reklamy. televizní archiv a další. To co bude k dispozici je na jednotlivých televizních operátorech co nám nabídnou.

Dnes je možné některé služby již otestovat na ČT1, a Prima, které tyto služby již ve svém portfoliu poskytují. Ale pozor musíte mít televizi připojenou k internetu, jinak to nefunguje.

Ještě k přechodu na DVB-T2. Už se vyskytly první vlaštovky set top boxu s novým kodekem HEVC cena je začátkem května 2016 kolem 1 700 - 2200 Kč podle vybavení. Ještě však nepanikařte začátek přechodu se zase o kousek posunul a až na srpen 2016.

Daniel Karban KPSYSTEM s.r.o.

Proč si Nekoupit novou televizi

Potřebujete novou televizi? Nekupujte ji teď.

Proč si novou televizi nekoupit teď je celkem jednoduché do roku 2021 je povinnost české republiky přejít na novou normu DVB-T2. Jenže ne každá televize má tento dekodér zabudovaný. Ale pozor nepotřebujete jen DBV-T2 to dnes umí spousta televizí, ale potřebujete DVB-T2 + HEVC. A právě to slovíčko HEVC je důležité jedná se o normu komprese obrazu. Bez tohoto kodeku sice naladíte stanici uslyšíte zvuk, ale nic neuvidíte.

Číst dál

Najdete nás Facebooku

Kde jsme