Antny a satlity

instalace a udržba DVB-T, DVB-S

Potřebujete pomoc?
Kontaktujte nás!

Email: info@kpsystem.cz +420 604 215 868

Něco málo o satelitním vysílání

DVB-S, DVB-S2

Tyto dvě normy jsou základní přenosové normy pro satelitní vysílání. DVB-S je staré norma, která byla nahrazeno novou DVB-S2 která přinesla jak vylepšení přenosového signálu a množstv í dat, který je tento druh komprese přenést. Stejně jako norma u pozemního vysílání vznikla jako potřeba pro přenos kvalitního signálu pro HD pořady.

Na rozdíl od pozemního vysílání potřebujeme pro příjem satelitního více komponent. Jedná se zejména o parabolu, která pro příjem v ČR, a hlavně kvalitní příjem by měla být o průměru 80cm.

LNB konvertor, který je schopen přenášet signál z paraboly od anténního rozvodu a dále jej distribuovat. LNB konvertor je možný pro příjem pro více přijímačů. Není možné jako to je u pozemního vysílání satelitní příjem distribuovat jedním kabelem pro vice přijímačů. LNB je dělají od 1 do 8 výstupů. Distribuci satelitního vysílání je možné zkombinovat po jedné lince s pozemním vysíláním každý tento signál funguje na odlišných frekvencí a za použití kvalitního slučovače funguje toto spojení bez problémů.

Satelitní přijímač pokud pořizujete, je dobré, aby byl vybaven tunery pro příjem jak DVB-S tak DVB-S2 některé zvláště volné kanály stále vysílají na staré normě, pro příjem kanálů v HD ale již potřebujete novou normu DVB-S2. Na konec je nutné, aby byl schopen dešifrovat karty ve formátu kódování Irdeto.

No a nyní již jen potřebujete, pokud chcete přijímat placené kanály a většinu satelitního vysílání přístupovou kartu. Tato karta Vám umožní příjem kanálů a programových balíčků podle poskytovatele. Jako například SKYLINE, UPC, FREESAT stačí si jen vybrat.

Najdete nás Facebooku

Kde jsme