Antny a satlity

instalace a udržba DVB-T, DVB-S

Potřebujete pomoc?
Kontaktujte nás!

Email: info@kpsystem.cz +420 604 215 868

Satelitní vysílání

Jak již z názvu vypovídá, jedná se o vysílání, které je sířeno na rozdíl od pozemních vysílačů, z oběžné dráhy nad naší planetou. Jedná se o satelity, které se pohybují na tak zvané geostacionární dráze. To znamená, že obíhají stejnou rychlostí, jakou se otáčí naše planeta, a tak pokrývají signálem pořad stejné území.

K příjmu satelitního vysílání potřebujeme zařízení, které je tento druh signálu přijmout. Běžně se mu říká satelitní komplet, a skládá se z LBN konvektoru, paraboly a satelitního přijímače, který je schopen vysílání dekódovat.

Satelitní vysílání je k dispozici na celém našem území, a příjem je možní z několika družic. Příjem satelitního vysílání je možný i v místech kde běžné pozemní vysílání není k dispozici. Jen je potřeba dát si pozor na kopce, budovy nebo vzrostlé stromy. Pro instalaci je dobré kontaktovat firmu, která je schopna zkontrolovat příjem dřív než celý komplet nainstaluje.

Pro příjem jednotlivých kanálu je možné mít pouze přijímač, ten nám umožní přijmout neplacené kanály. Pro příjem kódovaných stanic potřebujeme dekódovací kartu.

Kterého poskytovatele zvolíte je v zásadě pouze otázkou peněz a zkušenosti s ochotou jednotlivých poskytovatelů. Všechny společnosti, které působí na našem trhu jsou v zásadě pouze předprodávají i služby nadnárodních korporací, které vlastní družice.

Vlastní distribuce signálu po objektu je možný několika způsoby.

Pokud Vám stačí sledovat jeden program na všech televizích je možné použít jednoduchý LBN konverktor a jeden přijímač. Následně rozbočit signál do televize pasivním rozbočovačem. Jedná se o dost hrubé řešení a je potřeba vzít v úvahu vzdálenosti.

Dalším řešením je použití multi LBN konverktoru, a ke každé TV dovést vlastní signál. Toto řešení je nákladnější ale komfortní. Následně je možné na každé televizi přijímat vlastní kanál.


Pro příjem DVB-S-2 vám můžeme nabídnout

- Kompletní dodávka na klíč - montáž a servis anténních systémů.

- Montáž antény

- Záruční a pozáruční servis

- Nastavení antény

- Instalace Vámi zakoupeného zařízení

- Měření signálu antén

- Rekonstrukce antén a rozvodu, opravy

- Pořízení nových karet

- Demontáž starých antén

- Konverze a převod kanálů z DVB-S do DVB-T (hotelové stanice)

- Ladění TV a satelitních přijímaců

- Antény pro chaty, chalupy, byty, rodinné a bytové domy, panelové domy

Najdete nás Facebooku

Kde jsme